Haber

Polisin morali bozuldu: 25 yıldır bekleyen merkezin ihalesi yapılmadı

İnşaatı adeta yılan hikayesine dönüşen ve hükümetin 27 Aralık’ta ihalesinin 12 Ocak’ta yapılacağını açıkladığı Çorum Polis Moral Eğitim Merkezi’nde verilen söz tutulmadı. CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, ANKA’ya yaptığı açıklamada, söz konusu ihalenin yapılmadığını belirterek, şunları söyledi:

İHALE NE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ: Yıllardır Çorum’a Polis Moral Eğitim Merkezi yapılacağı söyleniyordu. İlk hikâye tabii ki Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yüzde 70’i tamamlanmış binaya çürük raporu verilerek yıkım kararı verildi. Daha sonra dönemin milletvekilleri, belediye başkanı, siyasiler İçişleri Bakanı ile görüşüyor ve heyetler geliyor. İyi haber, Çorum’da Polis Moral Eğitim Merkezi kuruyoruz. Nerede; İlk olarak Çorum girişindeki askeri kışlanın yeri işaretlendi. Sonra ne oldu? Çarşamba Çarşısı olarak bildiğimiz eski çarşı karakolunun bulunduğu bölgede inceleme yapıldı. O halde son hikâyemizde evet 2022 yılının temelini atıyoruz. Samsun yolu üzerinde 55 bin dönüm arazi tahsis edildi. Cumhur İttifakı milletvekilleri 27 Aralık 2023’te müjdeyi verdi. Bakanlıkla tekrar görüşüldü, hayırlı olsun. İhalenin 12 Ocak 2024 saat 11.00’de yapılacağı müjdesi verildi ancak nedense ihaleye kimse girmedi. İhale iptal edildi mi bilmiyoruz.

ÇORUMLU SİZE İNANMIYOR: Seçim öncesi müjdelerle, hayallerle Çorum halkını kandırmayın. Annesinin sütü kadar helal olan Polis Moral Eğitim Merkezi’ni yapacağınız zaman net bir söz verin. Siz gidin bakana söyleyin Sayın Bakan, sizi ziyarete geldik. İhalenin 12 Ocak’ta yapılacağını söylediniz. İhale yok. Çorumlu artık sana inanmıyor. Lütfen Çorum’un haklarını birlikte savunalım. Çorum’a gelen yatırımları hep birlikte savunalım, bir araya gelmelerini sağlayalım. Artık Çorum halkını aldatmayı bırakın. (HABER MERKEZİ)

camlidereajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu