Haber

Tamircinin çaldığı otomobil güvenlik kamerasına yansıdı

ESENYURT’ta park halindeki otomobil çalındı. Araç sahibi, kısa süre önce aracını götürdüğü tamircinin aracını çaldığını iddia ederken, bir şahsın anahtarla aracı çalıştırıp uzaklaştığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 13 Kasım Pazartesi günü saat 16.50 sıralarında Yeşilkent Mahallesi’nde meydana geldi. Azım Öter arabasını dükkanın önüne park etti. Akşam geldiğinde arabasını bulamadı. Çevredeki güvenlik kameralarına baktığında bir kişinin anahtarla arabasını çalıştırdığını, araca binip uzaklaştığını gördü. Durumu polise şikayet eden Öter, arabasının yakın zamanda götürdüğü tamirci tarafından çalındığını iddia etti.

Araç sahibi Azım Öter, “Arabayı iki gün önce saat 16.30’da dükkanın önüne park ettik. 19.00’da döndüğümüzde araç yoktu. Etraftaki kameralara baktık, bir kişi geliyor, arabayı çalıştırıyor.” anahtar biniyor ve çıkıyor. Motor bu araba için 20 gün önce yapıldı.” , araç tamircinin dükkanındaydı. Tamircinin anahtarı kopyalayıp çaldığını düşünüyoruz. Artık elimizde aracın iki yedek anahtarı var. Aracımızı rastgele bir yere, hatta valeye bile bırakmadık. Tamirciden %100 şüpheleniyoruz. Tamirciye gittik, dükkan kapalıydı, yanındaki emlakçıya sorduk, 20 “Önceki gün yurt dışına gittiğini söyledi. Tamirci boş, çalışan kimse yok” dedi.

KAMERA ÜZERİNDE HIRSIZLIK

Otomobilin çalındığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, cadde üzerinde park halindeki otomobilin kapılarının ilk olarak uzaktan anahtarla açıldığı, kapıyı açan şüphelinin araca binerek olay yerinden uzaklaştığı anlar görülüyor.

Polis ekipleri olayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

kapakliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu